piątek, 19 kwietnia 2013

80's

Witamy serdecznie, po krótkiej przerwie.
Ze względu na to, że pogoda pozwala już na przygotowywanie zdjęć naszych stylizacji na zewnątrz, postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym.
W związku z tym wybraliśmy się na Forty Góry Gradowej, która znajduje się w centrum Gdańska Głównego.
W 2007 roku miejsce to zostało zagospodarowane przez miasto i powstało tam niesamowite 'Centrum Hewelianum', które realizuje ideę zlokalizowania w zabytkowych obiektach architektury militarnej, nowoczesnego kompleksu łączącego w sobie edukację z rekreacją. Tak więc poza wspaniałym widokiem na panoramę Gdańska, możemy też dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tym miejscu. Poniżej znajduje się link do strony tego centrum, a także krótki film streszczający ideę tego miejsca.

Jeżeli chodzi o nasz dzisiejszy pomysł na stylizacje, to zainspirowaliśmy się tartanem, który jest głównym elementem stroju Mikołaja.
Na rynku można znaleźć wiele odmian wzorów i kolorów tego 'kultowego' materiału i np. uszyć z nich spodnie, tak jak zrobiliśmy to w tym przypadku. Tak więc jedyne, co nas ogranicza w wyborze, to pomysł na swój wizerunek. My postawiliśmy na 'klasykę' - rock i lata 80-te zarówno w pierwszym jak i drugim pomyśle.
W pierwszej odsłonie, czerwony tartan w połączeniu z 'ramoneską' i 'martensami', tworzy bardzo oryginalny styl. Dzięki tym połączeniom stworzyliśmy wizerunek prosto z londyńskiej ulicy.
W drugiej odsłonie jest biały t-shirt, trampki i spodnie, które tworzą typowy, punkowy wygląd. Fryzura jest oczywiście autorstwa Piotra Kunderaka z 'paprocka&kunderak', tak więc zachęcamy do wizyty w ich salonie i odświeżenia swojego wyglądu na wiosnę.
Pozdrawiamy.

Welcome again after a short break.
As the weather allows us to prepare our stylizations outdoors, we decided to combine business with pleasure. We decided to do it in 'Góra Gradowa Forts', nearby the centre of Gdańsk. The place was developed by the city in 2007 and the incredible 'Hewelianum Centre' was created, realising the idea of locating modern complex of education and recreation in historic objects of military architecture. We managed both to find out a lot about this place, and enjoy a panorama of Gdańsk. Below you will find the link to the website of the centre.


About our new stylization, we were inspired by tartan which is the main element of Mikołaj's clothes here. There are a lot of colours and patterns of this popular material on the market. We wanted to have the trousers sewn. So the only thing that limits our choise is the concept of our image. We resolved to keep to the rock of the eighthies in both cases presented.
In the first part, the red tartan i combined with the Ramones style leather jacket and Dr Marten's shoes create a very original composition, straight from the streets of London.
The second part includes a white T-shirt, plimsolls and trousers making traditional, punk look. The hairstyle is by Piotr Kunderak from 'Paprocka & Kunderak'. We would like to encourage you to visiting their salon and refreshing appearance for the spring.7 komentarzy:

 1. och, ramoneska jest potwornie świetna. i dzień dobry,;)

  OdpowiedzUsuń
 2. o tak ramoneska jest cudowna, wyglądasz w niej bardzo fajnie.
  zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło to usłyszeć :) Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna stylizacja ;)

  zapraszam na mojego bloga !;)
  Nowy post ;)

  www.niemaamiphone.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń